Kvetináč pred váš dom!

Milí susedia,

Prišla jar a nastal čas, aby sme zrealizovali náš druhý kľúčový projekt pre tento rok. Osadíme v Hrušove 100 kvetináčov s kvetmi, o ktoré sa budeme starať. Ako to bude fungovať?

Po dohode s prvými záujemcami sme na Hrušovskej a Ríbezľovej osadili prvých 13 drevených kvetináčov. Sú to drevené kvetináče v tvare kocky 50x50x50 (švh). Kvetináče sú natreté ochrannou farbou na drevo. Z vnútra sú natreté asfaltom, aby drevo dlhšie vydržalo. Z vnútra je kvetináč vystlaný nopovou fóliou pre ešte väčšiu ochranu a trvácnosť.

V každom kvetináči sú osadené dva samozavlažovacie 40cm hrantíky s meračom hladiny vody. Do každého hrantíka budú nasadené po dva muškáty (spolu 4). Hrantíky sú v kvetináči osadené do premývaného štrku, aby z neho nevyrastala ďalšia burina.

Kvetináče by tak mali byť dostatočne ťažké, aby ich nikto neodniesol. Cena kvetináča je 50 euro. Je to cena, za ktorú sme nakúpili suroviny a nie je v tom prakticky vôbec zahrnutá naša práca. Našim cieľom je krajší Hrušov, nie zarobiť. Rozpis vstupných nákladov na jeden kvetináč:
25,5 eur drevený kvetináč s dovozom
7,5 eur dva samozavlažovacie hrantíky
8 eur štyri muškáty
6 eur farba, štetce a natieranie
1 eur zemina a dovoz
2 eur štrk a dovoz

Ako bonus vám budeme každú jar kupovať do kvetináčov nové kvety a budeme sa o ne celoročne starať. Je to rozhodne najlepšia ponuka v Bratislave. Naša jediná podmienka je, aby boli kvetináče osadené na ulici a mohli sme sa z nich všetci tešiť.

Pre objednanie kvetináčov mi prosím pošlite email na info@ozhrusov.sk s informáciou o počte kvetináčov, koľko si ich chcete kúpiť, na akú adresu ich chcete osadiť a telefónne číslo, aby vám mohol pán Pék pri osádzaní zavolať a dohodnúť sa, kam presne ich položiť.

Prosím, peniaze uhrádzajte až po mojom potvrdení, aby zaplatili kvetináče len tí, ktorým sa v tejto fáze ujde. Ak záujem presiahne objednané kusy, budeme robiť dodatočnú objednávku.

Kvetináče máme pripravené okamžite. Tento krát to nedopadne ako s lampami, na ktoré už všetci čakáme takmer rok. Verím, že bude vďaka kvetináčom Hrušov ešte krajší.

Apropó osvetlenie. Ešte stále nezačal magistrát s realizáciou osvetlenia na Ráztočnej, ktoré malo prebiehať začiatkom marca a následne sa malo osvetlenie realizovať aj v Hrušove. Pán starosta už nový termín nechce sľubovať, avšak verí, že do leta sa to už naozaj zvládne.

Tento týždeň sme už začali aj s pravidelným kosením trávy. Pán starosta mi prisľúbil, že zahrnú Hrušov tento rok do plánu čistenia ulíc. Vďaka tomu by nám mohlo ostať viac času na iné projekty, prípadne dočistenie miest a chodníkov, ktoré sa autom čistiť nedajú.

Do konca roka máme v pláne pokračovať v rekonštrukcii chodníka na Hrušovskej. Ozvalo sa nám niekoľko susedov, ktorý si materiál na chodník pred svojim pozemkom uhradia.

Prosím susedov, ktorí svojimi dvoma percentami daní prispeli na OZ Hrušov, resp. na spriaznené občianske združenie Račiansky spolok, aby mi nezabudli poslať scan/foto jednej strany vyhlásenia z ich daňového priznania. Ešte raz, ďakujem za príspevky. Aj vďaka vašim daniam budeme mať dosť peňazí na výsadbu kvetov v budúcnosti.

Výška dobrovoľného príspevku: 10 – 100 Eur mesačne.
Číslo účtu OZ Hrušov: SK54 8330 0000 0022 0118 3164.

S pozdravom,

Váš sused Juraj Hrbatý